futerały na altówkę - ARTONUS - profesjonalne zabezpieczenie instrumentów muzycznych

Przejdź do treści

futerały na altówkę

Kupując oryginalne futerały naszej produkcjiotrzymasz rabat 15% na zakup akcesorii

wyjątkowe modele futerałów na altówkę

FUTERAŁY NA ALTÓWKĘ
Dokonując wyboru odpowiedniego futerału altówkowego należy nie tylko brać pod uwagę w jaki sposób dany futerał zabezpiecza instrument, ale również rozmiar posiadanej altówki. Instrumenty te występują w bardzo dużej rozpiętości: od małych uczniowskich, wielkością prawie jak skrzypce, do bardzo dużych mistrzowskich, których wielkość zbliżona jest do najmniejszych wiolonczel. Oferowane futerały altówkowe posiadają wprawdzie regulację, jednak żadne z nich nie pasują do każdego rozmiaru altówki.
Futerały na altówkę podobnie jak na inne instrumenty wykonywane są różną technologią i z różnych surowców. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo w naszej ofercie odpowiedni futerał do swoich potrzeb i wymagań instrumentu.

ARTONUS - FUTERAŁY Z UTWARDZANEGO TWORZYWA TERMOIZOLACYJNEGO - PRODUKTY WŁASNE, RĘCZNIE WYKONYWANE W POLSCE


Futerały altówkowe wykonane z utwardzanego tworzywa termoizolacyjnego łączą najlepsze cechy futerałów ze styropianu oraz ze sklejki. Posiadają doskonałą izolację termiczną i jednocześnie dużą odporność na działania mechaniczne. Są lekkie i bardzo trwałe nawet przy intensywnym użytkowaniu.

futerał na altówkę Neva
(wzmocnione tworzywo piankowe)


futerał na altówkę Matero
(wzmocnione tworzywo piankowe)


ArtMG - FUTERAŁY WYKONANE ZE STYROPIANU - PRODUKTY IMPORTOWANE


Tego rodzaju futerały dobrze zabezpieczają instrument przed niekorzystnym działaniem skrajnych temperatur oraz jej gwałtownymi skokami. Chronią również przed innymi czynnikami zewnętrznymi. Są lekkie i niedrogie, przez co chętnie kupowane przez młodych adeptów sztuki. Trwałość takich futerałów jest jednak ograniczona.

ArtMG - FUTERAŁY WYKONANE Z DREWNA - PRODUKTY IMPORTOWANE


Futerały wykonane ze sklejki drewnianej stanowią dobrą ochronę instrumentu przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Takie futerały do altówki ważą jednak nieco więcej.

ArtMG - FUTERAŁY WYKONANE Z TWARDYCH TWORZYW SZTUCZNYCH - PRODUKTY IMPORTOWANE


Tę grupę futerałów tworzą produkty o następujących konstrukcjach:
- z kompozytu włókna szklanego i żywicy,
- z kompozytu włókna węglowego i żywicy,
- z tworzywa ABS
Najbardziej zauważalną zaletą takich futerałów jest ich modny i elegancki wygląd.
Futerały na altówkę z włókna szklanego są stosunkowo lekkie i zabezpieczają instrument przed uszkodzeniami mechanicznymi. Same jednak ze względu na błyszczącą zewnętrzną powłokę mogą być podatne na zarysowania i inne podobne uszkodzenia.
Futerały z użyciem włókna węglowego są wyjątkowo lekkie, przy zachowaniu odpowiedniej sztywności i wytrzymałości. Te wyjątkowe cechy wpływają jednak na cenę.
Kompromisowym rozwiązaniem, w którym waga futerału, wytrzymałość oraz cena mieszczą się w rozsądnych granicach jest konstrukcja z tworzywa ABS. Niektóre futerały mogą być też wykonane z kompozytu poliwęglanu i ABS.


(kompozyt poliwęglanu i ABS)(kompozyt poliwęglanu i ABS)


PL 57-300 KŁODZKO, Stary Wielisław 32a tel./fax: +48 74 868 25 93 e-mail: artonus@artonus.com
tel./fax: +48 74 868 25 93 e-mail: artonus@artonus.com
Wróć do spisu treści